Ekonomika kā māksla vadīt mājsaimniecību
Ekonomika, finanšu pasaule un nauda. Vēsture perspektīva un mūsdienas – tikšanās Diplomātiskajā ekonomiskajā klubā un diskutēšana par finanšu, apmaksas sistēmu un globālo ekonomisko saišu vēsturi un attīstību.
Vakars noritēja pēc viktorīnas koncepta.
Ekonomika tiešā interpretācijā no grieķu valodas apzīmē „mājsaimniecības vadīšanas mākslu.“
Ekonomisti bieži saka, “Tā ir māksla pārdot vienu kartupeli par kilograma cenu,“ kad tiek runāts par precēm un pakalpojumiem ar augstu pievienoto vērtību. Vēsture apstiprina, ka spēja paredzēt un uzzināt pirmajam bieži ir veiksmes atslēga.Pasta balodis padarīja Rotšildu par miljonāru laicīgi atnesot ziņas par Napoleona sagrāvi pie Vaterlo. Uzzinot par to agrāk par pārējiem, viņš mācēja izmantot iegūtās zināšanas.
Ievērojams 19.gs. ukraiņu un krievu gleznotāja A. Kuindži uzvārds, kurš turku valodā skan kā „zelta lietu meistars“, pelnīti apstiprina viņa darbu izcilību, kuri izlikti apskatei muzejos visā pasaulē.
Pasaules vecākā banka ir Itāļu Banca Monte dei Paschi di Siena, kuru dibināja 1472. gadā. Lielākās zelta un naudas rezerves uz šo brīdi pieder Ķīnas Tautas Republikai, a vārda „kapitāls“ izcelsme meklējama latīniskajā izteikumā „nauda, nesoša procentus.“
Papīra naudas pirmsākumi meklējami Ķīnā, 10. gs. Viduslaikos Anglijā „naudu“ nevis skaitīja, bet gan svēra, no kurienes arī radies nosaukums „funts Sterlinga,“ kur funts apzīmē svara mērvienību. Viktora Gjugo 200 gadu jubilejā Francija izlaida monētu 20 eiro vērtībā. Tās reversā – jubilārs; aversā – romāna „Noraidītie“ varonis Gavrošs un kāda Parīzes kvartāla skaits.
Kluba vakaru ar savu klātbūtni pagodināja:
O. Butenko, A. Kozlovs, D. Tomaševskijs, S. Šušunova, K. Kokiņa, V. Rodlugins, A. Grečanijs, T. Butenko, S. Tračuks, E. Ozoliņš u.c.
Kluba biedri atbalstīja Valdes iniciatīvu par līdzīgu vakaru tālāko organizēšanu