close open |
Visu valstu vadītājiem un visiem cilvēkiem pasaulē.
|
Diplomātiskais ekonomiskais Klubs kategoriski iebilst un nepieņem nekāda veida agresīvas darbības, militāros konfliktus, starpvalstu karus, kas notiek pašlaik, Eiropas centrā, kā arī citos kontinentos – Āzijā, Āfrikā.
Nekas un nekādi apstākļi neattaisno spēka pielietošanu, visur cieš parastie cilvēki. Aicinām visas puses, visa līmeņa vadītājus mierīgā ceļā risināt jebkādas domstarpības, dialoga un pārrunu ceļā. Tikai Miers uz mūsu planētas, tikai Draudzība un savstarpēja cieņa veicina cilvēku dzīvi. Pat nepieļaujiet domas un mājienus par trešo pasaules karu, atomieročiem. Cilvēces atmiņā ir XX gadsimta karti, un ja to aizmirsāt, tad derētu atcerēties. Izbeidziet Karu! Lai ir Miers visā pasaulē!
|
Atklāj Latvijā – jaunā Božolē laiks.
Diplomātiskajā ekonomiskajā klubā norisinājās Francijas vīna darīšanas vēstures un tradicionālā ikgadējā sezonālā vīna Jaunais Božolē vakars (Beaujolais nouveau). Atklāj Latvijā – jaunā Božolē laiks!
Vakara ietvaros Kluba biedriem bija iespēja iepazīties ar vīna darīšanas kultūru, kā arī izpētīt visu darīšanas procesu. Tika prezentēti attiecīga satura video, notika trīs dažādu darītavu vīna degustācija, kuras visas vieno Božolē reģions. Ieturot tradīcijas, vīna pasniegšana viesiem notika izsauciena «Le Beaujolais Nouveau est arrive!»(no fr. jauns Božolē ieradies) pavadībā.
Božolē nuvo ir jauns franču vīns no gamej šķirnas vīnogām no Božolē reģiona (Burgundija) Francijā.
Vīns nonāk tirdzniecībā nekavējoties pēc fermentācijas beigām, sešas nedēļas pēc vīnogu novākšanas.
Vīnam piemīt spēcīga garša, samtaina dārzeņu buķete, ar melleņu, ķiršu, aveņu pieskārienu. Božolē nuvo saturā praktiski nav sastopami tanīni. Vīnu rekomendē pasniegt atdzesētu 14-16C kopā ar tradicionālo lauku virtuvi vai kamamber sieru.
Vakara gaitā notika viktorīna par svētku rašanās vēsturi un mūsdienu nozīmi. Viktorīnā triumfēja Valers Palkovičs (Ungārija).
Augu šūnu atsulošana (macerācija) notiek 5-6 dienas. Sula, kura sastāda apmēram 50% no kopējās vīnogu masas, izdalās pašu vīnogu smaguma rezultātā. Pēc tā vīnogas presē, rosina fermentācijas mēneša garumā, pēc kā vīns ir gatavs iepildīšanai pudelēs. Šāds vīns glabājas ne ilgāk kā 6 mēnešus.
Svētki ir populāri ar savu seno vēsturi, kura saistīta ar ikgadējo jaunā vīna festivālu organizēšanu Francijā Svētā Martina dienā, 11.novembrī. Jau 14.gs. Burgundijas vīndari saskatīja izdevīgumu šādos svētkos, kas veicināja to attīstību.Kopš 1985.gada svētku diena ir deklarēta – novembra trešā ceturtdiena.
Senos laikos vīnu pildīja īpašajās „pot“ pudelēs. Līdz 1846.g. to tilpums sastādīja 1 litru un tās sauca par Lionas pudeli vai Pilsētas budeli. Tikai pēc šī gada ievies samazinātu 46cl pudeli.
Pudeles tika izliktas uz bāra letes un tirgotas metros. Metrā ietilpa 12 pudeles. Trīspadsmitā tika uzsaukta uz iestādes rēķina.
Aptuvena Božolē tirdzniecības statistika: to importē ap 200 pasaules valstis 55 milj. pudeļu apjomā.
Vakarā piedalījās:
D.Tomaševskis, A.Sava, P.Šepeļak, E.Kirvans, O.Butenko, M.Stoļarova, A.Kozlovs, S.Šušunova, R.Eberveins, I.Lohmakovs, V.Palkovič, K.Voroņins, M.Premiņins, V.Roldugins un citi.