close open |
Visu valstu vadītājiem un visiem cilvēkiem pasaulē.
|
Diplomātiskais ekonomiskais Klubs kategoriski iebilst un nepieņem nekāda veida agresīvas darbības, militāros konfliktus, starpvalstu karus, kas notiek pašlaik, Eiropas centrā, kā arī citos kontinentos – Āzijā, Āfrikā.
Nekas un nekādi apstākļi neattaisno spēka pielietošanu, visur cieš parastie cilvēki. Aicinām visas puses, visa līmeņa vadītājus mierīgā ceļā risināt jebkādas domstarpības, dialoga un pārrunu ceļā. Tikai Miers uz mūsu planētas, tikai Draudzība un savstarpēja cieņa veicina cilvēku dzīvi. Pat nepieļaujiet domas un mājienus par trešo pasaules karu, atomieročiem. Cilvēces atmiņā ir XX gadsimta karti, un ja to aizmirsāt, tad derētu atcerēties. Izbeidziet Karu! Lai ir Miers visā pasaulē!
|
Žurnāls Baltic-course.com svin 20. gadu jubileju
Diplomātiskā ekonomiskā kluba biedri un vakara viesi 21. aprīlī godināja jubilāru – žurnālu Baltic-course.com
Vārdi, kuri 20 gadu laikā cieši saistāmi ar žurnāla eksistenci, ir tā dibinātājs un ilgus gadus īpašnieks Jānis Domburs, galvenā redaktore un ekonomikas doktors Olga Pavu un angļu valodas versijas redaktors Judžins Eteris.
Olga Pavuk iepazīstināja ar viesiem, pastāstīja par žurnāla dibināšanu, par veikto ceļu un lasītāju auditoriju, kā arī nākotnes attīstības vīziju. Jānis Domburs un Judžins Eteris atbalstīja galvenā redaktora uzstāšanos ar saviem stāstiem par žurnāla tapšanu un darbību.
Kluba biedri un viesi apsveica žurnālu Baltic-course.com jubilejā, novēlēja panākumus un attīstību.
Kluba vice-prezidents pasniedza žurnāla galvenai redaktorei Olgai Pavuk īpašu atzinības zīmi un Diplomātiskā ekonomiskā kluba sertifikātu «Par panākumiem biznesā, kompetenci un uzticamību».
2009. līdz 2011. gada kluba prezidents, Ungārijas vēstniecības padomnieks,Janošs Rekaši atsūtīja videosveicienu. Savu apsveikumu J. Rekaši izteica krievu un angļu valodās..
Kluba biedri un viesi ar skaļām applausēm pateicās Janošam Rekaši par uzrunu un pievienojās viņa uzrunā par godu žurnālam.
Daži kluba biedri nodod savus apsveikumus nespējot personīgi piedalīties pasākumā: Viktors Danilohs, Snežanna Šušunova, Oļegs Butenko.
Vakara muzikālo pavadījumu nodrošināja virtuozs pianists Gints Žiļinskis dāvinot viesiem īstu muzikālo baudu
Vakara dalībnieki, kluba biedri un viesi:
Žazira Mirzakassimova, Olga Pavuk, Stanislavs Buka, Andrejs Masjutins, Margarita Šalaeva, Jeļena Lopatko, Edgars Ozoliņš, Valērijs Roldugins, Lolita Pankova, Žavohirs Abdurasulovs, Judžins Eteris, Šahboz Tavakkalovs, Vjačeslavs Butenko, Irži Reil, Igors Graurs, Romans Baumanis (Nord Stream), Šeimus Makkeiengeus, (Seamus Mac Aonghusa) (Īrijas vēstnieks), Aleksejs un Jeļena Šeiņini (VIP Lounge), Jevgēnijs un Aleksandra Ogurok (Grāmatvedība&Ekonomika), Jānis Domburs, Inese Kuške, Ieva Aile, Dmitrijs Batejkins u.c.
Olga Pavuk, galvenā redaktore:
Žurnāls „The Baltic Course“ 20 gadu vēsturi var iedalīt trīs stadijās – krievu valodas versijai pievienojās angļu, vēlāk žurnāls pārformatējās interneta vides mēdijā, kurš tiek veidots divās valodās.Mūsu vēsture
1996. gada martā jauns žurnālists Jānis Domburs un izdevējs Juris Visockis reģistrēja žurnālu „Baltijas kurs.“ Jūnijā tika pieredzēts žurnāla pirmizdevums krievu valodā. Par žurnāla galveno redaktoru kļuva Jānis Domburs. Viņa komandā bija šodien pazīstami cilvēki Ingus Bērziņš (DELFI galvenais redaktors), Guntis Bojārs (LTV žurnālists, iepriekš Diena galvenais redaktors), Inese Voika (SSE Riga lektore, iepriekš Delna vadītāja), Inese Gaika-Kuške (valsts kanceleja, iepriekš OECD un KNAB), Ieva Skrastiņa-Aile (Jūrmalas dome preses sekretāre, iepriekš valsts kancelejas komunikāciju vadītāja). 1998. gadā Domburs uzaicināja Olgu Pavuk kļūt par savu vietnieci. Materiālu sagatavošana piedalījās vadošie žurnālisti no Igaunijas, Lietuvas un citām Baltijas reģiona valstīm. Visā žurnāla eksistences periodā tā lapas rotāja karikatūrists Sergejs Tjuļeņevs.
2000. gadā izlaida pirmo „The Baltic Course“ žurnālu angļu valodā, kurš tika veltīts ikgadējam Eiropas rekonstrukturizācijas un attīstības bankas samitam, kurš notika Rīgā.
Tajā pašā gadā žurnāls maina izdevēju. O. Pavuk kļuba par galveno abu valodu versiju redaktori. 2000. gadā žurnālam arī pievienojas Rīgas Stradiņa Universitātes profesors Judžins Eteris. Visus šos gadus viņš pildīja starptautisko notikumu redaktora funkciju, kā arī viņš ir autors analītiskajiem rakstiem par ES.
1998. gadā tika dibināta žurnāla internetversija. Visus žurnāla rakstus var atrast to elektroniskajā versijā apmeklējot mājaslapu www.baltic-course.com. 2007. gadā tika pieņemt apturēt žurnāla iespiesto versiju un 2008. gada janvārī tika atklāts ikdienas ziņu portāls Baltijas reģionam angļu un krievu valodās. Internetversiju rediģē Ņina Koļako.
Kopš 2006. gadā Baltic-Course.com sadarbībā ar Baltijas starptautisko akadēmiju, Latvijas darba devēju konfederāciju un Ekonomisko Diplimātisko klubu organizē seminārus, vieno dažādu valstu ekspertus pie viena galda. Kopumā tika novadīti 20 semināri.
Google analītika ļauj spriest, ka www.baltic-course.com lasa 193 ANO valstīs: 30% Latvija, 10% ASV un Krievija, 6% Lielbritānija, 4% Igaunija un Lietuva. Kopumā mēneša laikā mājaslapai ir vairāk par 80 tūkstošiem unikālu apmeklējumu, kuri apskata vairāk nekā 140 tūkstošus lapu.