close open |
Visu valstu vadītājiem un visiem cilvēkiem pasaulē.
|
Diplomātiskais ekonomiskais Klubs kategoriski iebilst un nepieņem nekāda veida agresīvas darbības, militāros konfliktus, starpvalstu karus, kas notiek pašlaik, Eiropas centrā, kā arī citos kontinentos – Āzijā, Āfrikā.
Nekas un nekādi apstākļi neattaisno spēka pielietošanu, visur cieš parastie cilvēki. Aicinām visas puses, visa līmeņa vadītājus mierīgā ceļā risināt jebkādas domstarpības, dialoga un pārrunu ceļā. Tikai Miers uz mūsu planētas, tikai Draudzība un savstarpēja cieņa veicina cilvēku dzīvi. Pat nepieļaujiet domas un mājienus par trešo pasaules karu, atomieročiem. Cilvēces atmiņā ir XX gadsimta karti, un ja to aizmirsāt, tad derētu atcerēties. Izbeidziet Karu! Lai ir Miers visā pasaulē!
|
Polijas vēstniecības pasākums Latvijā
Katru gadu 3. maijā Polijā tiek svinēti Nacionālie Trešā maija svetkī (Swieto Narodowe Trzeciego Maja) un 3. maija konstitūcijas svētki (Swieto Konstytucji 3 Maja), kas tiek veltīti valsts konstitūcijas pieņemšanai 1791. gadā.
Rīgā, 13. maijā norisinājās Polijas vēstniecības Latvijā organizētās svinības Lielajā ģildē par godu nacionālajiem svētkiem
Uz svinībām tika uzaicinātas oficiālās personas, diplomāti, Polijas kopiena Latvijā, uzņēmēji.
Viesus uzrunāja Polijas Republikas vēstniece Eva Dembska.
Pirmā Polijas konstitūcija – vecākā mūsdienu Eiropā un otra vecākā pasaules mēroga aiz Amerikas konstitūcijas, kuru pieņēma 1787. gadā. Sekojot konstitūcijai, Polijas valsts vadība tika deleģēta parlamentam un konstitucionālajai monarhu ģimenei.
1918. gadā 3. maija svētkiem tiek piešķirts oficiāls svētku statuss un sākot ar 1990. gadu 3. maija konstitūcijas svētki tika atjaunoti un pasludināti par valsts svētkiem.
Polijas vēstniece Eva Dembska apsveica viesus svētkos, novēlēja panākumus un attīstību Polijas un Latvijas tautām.
Pasākuma ietvaros norisinājās koncerts par godu Polijas prezidentūras noslēgšanai Baltijas jūras valstu padomē.
Koncertā „Baltijas muzikālie skati“ piedalījās pazīstams stīgu instrumentu kvartets no Selēzijas. Tika spēlēti Polijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas komponistu darbi.